Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

!!Apel o normalizację stosunków między okręgami Zielona Góra i Gorzów WLKP!!!!

Aktualności | 2011-01-05 | Publikujący: Koło PZW Torzym

Apel o normalizację stosunków między okręgami Zielona Góra i Gorzów WLKP

 

My, wędkarze z gmin leżących przy granicy dwóch okręgów, zielonogórskiego i gorzowskiego, których obszar w większości jest obszarem województwa lubuskiego, wychodzimy z zapytaniem, interpelacją i prośbą, aby te dwa okręgi mogły funkcjonować na zasadzie partnerstwa mówiąc inaczej, aby zostało podpisane między wyżej wymienionymi okręgami PZW porozumienie.

Sytuacja, która trwa jeszcze w tym roku, gdzie nie ma podpisanego porozumienia, jest irracjonalnym, ośmieszającym nasz związek, szkodzącym w dobre imię wędkarzy, działaczy, ludzi poświęcających się dla dobra środowiska naturalnego niepotrzebnym stanem rzeczy, który trzeba i należy zmienić. Gminy wchodzące w skład powiatu, jak np. gmina Torzym i powiat Sulęciński, który jest za wyjątkiem gminy Torzym w granicach Okręgu PZW Gorzów , nie ma prawa uczestniczyć w imprezach wędkarskich organizowanych przez w/w powiat, dlatego, że gmina Torzym leży w obszarze Okręgu PZW Zielona Góra. Dodam, że ludzie poświęcający swój czas na ochronę wód, środowiska, pasjonaci bezinteresowni mogą działać na rzecz wędkarzy w całym powiecie, nie mając prawa do wędkowania na tym obszarze. Oczywiście mowa tu o strażnikach Społecznej Straży Wędkarskiej.

Zgłaszając się do władz powiatu o dofinansowanie na cele statutowe, jak zarybianie, budowa infrastruktury wędkarskiej, a nawet organizacja imprez o charakterze wędkarskim, często spotykamy się z pytaniem, o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, dlaczego my, wędkarze, nie umiemy się ze sobą porozumieć….

Czy tak wygląda koleżeńskość? Czy to jest duch tradycji, który można i trzeba zaszczepiać młodzieży? Naszym zdaniem, nie. Obserwując trudną sytuację w Okręgu Zielona Góra, wołamy na apel ludzi dobrej woli, nie zawsze wędkarzy, o działanie na rzecz dobrego współistnienia, skoro nie możemy doczekać się ze strony Władz obu okręgów koleżeńskich relacji… Nas, zwykłych wędkarzy nie interesują niesnaski i animozje, nie chcemy czytać wyjaśnień stron oczerniających sie nawzajem, wszyscy jesteśmy kolegami „po kiju”,  pasjonatami brnącymi w gąszczu by móc poczuć ducha rzeki.

Drodzy koledzy i koleżanki, wędkarze. Myślę, że mogę pisać tu w imieniu wszystkich, którzy zostali bezpośrednio dotknięci tą sytuacją, jaka panuje w obecnym roku. Apelujemy o porozumienie między okręgami Gorzów i Zielona Góra! Apel nasz powinien być tym bardziej głośny by w przyszłym roku nie doszło do takich właśnie sytuacji jak w obecnym. Rozumiemy, że nie da się obejść pewnych uwarunkowań, rozumiemy, że okręgi mają swoje racje. Wydaje się nam jednak, że chodzi tu przede wszystkim o nas, o nasze środowisko naturalne, o przyszłość związku i tradycje kultywowane od dziesiątków lat, a nie o tworzenie granic, sztucznych podziałów, które można i trzeba niwelować, wystarczy chcieć. Dobra wola i pamięć o tych, dla kogo pełni się tę swoistą służbę powinny przyświecać zarządom obu okręgów.

Prosimy zatem o zrozumienie nas, wędkarzy. O porozumienie między okręgami Zielona Góra i Gorzów.

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (19)

 • dyzmański rafał Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  rafaldyzmanski

  Dziękuję kolego Piotrze za poparcie, ale tu nie ma co oszczędzać wstydu, tak myślę sobie, że chcieć znaczy móc, pracować trzeba nad tym by zmiany zachodziły w dobrym kierunku, ale czy potrzebna tak naprawdę jest rewolucja? Moim zdaniem nie.

 • Szymkowiak Piotr Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  dyrekto

  paradoks goni paradoks ... jak można chcieć za jedną wodę więcej niż za inną . TO JA TO ODBIERAM TAK : BLIŻEJ TYŁKA DBAM, DALEJ OLEWAM.. w końcu dojdzie do tego że braknie wód . ech my mamy podobny problem w naszym okręgu popieram wasz apel w 100% . najlepiej niech rozwiążą całą organizację i będzie spokój a prywaciarze zrobią kokosy ... bo interes to interes . będzie konkurencja to i ceny spadną ... a my odłożymy sprzęt do lamusa.. wtedy zostanę prywaciarzem ? echhh.Lech ma rację wstydu oszczędzić...pozdrawiam

 • lechsulim Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  Koledzy ,
  wstydu oszczędzić należy,zakończyć temat pora , szkoda pióra /klawiatury/ porozumienia nie było , nie ma i nie będzie , wkrótce wyruszamy na ryby , na swoje ulubione łowiska ............polityka na bok !

 • dyzmański rafał Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  rafaldyzmanski

  dokładnie, osobiście uważam, że przebieg rozmów i negocjacji powinien być upubliczniony, to rozwiało by wiele niedomówień. Nie ma porozumienia, trudno. Ale dlaczego go nie ma? Zarządy obu okręgów powinny przedstawić swoje stanowiska, wskazując na punkty zapalne, których nie dało się przejść. Może to właśnie my, zwykli wędkarze, moglibyśmy pomóc w ich rozwiązaniu.

 • Miszawowa Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  Panie Andrzeju a skąd pan się orientuje że wina leży po stronie Gorzowa, chciałbym poznać pana zorientowanie, bo rzuca pan ciekawe oskarżenia? Moim zdaniem wina jest w ZG i tam trzeba myśleć o rozwiązaniu problemów. Ja również chciałbym łapać rybki w całej Polsce i płacić jedną składkę, lecz wiem z praktyki, że wówczas nasze tereny i wody zostaną bez opieki i ryb bo kaska będzie pompowana do centrali, bo prowadziło by to do likwidacji opiekunów jakimi są okręgi. Również uważam że trzeba rozmawiać i ( niestety w tych czasach ) prowadzić negocjację, ale z osobami które chcą się dogadać, a nie bo nie!?!
  Jak widzę z wypowiedzi okręgu ZG tych negocjacji było sporo? Coś mi się zdaje że raczej słabo się starano, że nie ma tego porozumienia, bo Gorzów podpisywał porozumienia jak np. z Poznaniem. Jestem ciekaw co tak naprawdę się stało. Pozdrawiam

 • lechsulim Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  według mapy porozumień 2011 jest już po fakcie , od lat to samo gorzów sobie Zielona Góra sobie a najlepiej na tym wychodzą wędkarze ........

 • dyzmański rafał Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  rafaldyzmanski

  paradoks, możemy tam przeprowadzać kontrole ze SSR a nie możemy tam łowić... :(

 • lechsulim Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/39948/60/informacja_dotyczaca_wedkowania_w_okregu_gorzowskim_w_2011_roku

 • dyzmański rafał Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  rafaldyzmanski

  kolego Leszku, wysłałem. staram sie umieszczać ten apel często, tak by był cały czas na pierwszej stronie PZW... im więcej ludzi to przeczyta, tym lepiej...

 • lechsulim Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  na stronie Okręgu PZW Zielona Góra znajdziecie szczegóły dotyczące prób porozumienia z Gorzowem przez ostatni okres , w tym 2010 , jakie efekty sami widzimy . Kolego Rafale ten apel proponuję wysłać go Gorzowa z prośbą o odpowiedż , może poznamy inne szczegóły / może Gorzów chce większą kasę za lepsze wody ? /

 • dyzmański rafał Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  rafaldyzmanski

  Koledzy, cieszę się, że rozpoczeła się jakaś dyskusja na ten temat. Staram się utrzymywać ten "Apel" na stronie ile się da, by zwrócić uwagę na problem, który nie jest tylko przecież naszym problemem. Nie tylko u nas istnieją takie irracjonalne sytuacje. Wszyscy jesteśmy wędkarzami, ja może nie najlepszym, ale szanuję tych, którzy z pasją podchodzą do tematu wędkarstwa. Kolega Andrzej może i ma rację, nie chcę nikogo obarczać winą za zaistniałą sytuację. Chcę natomiast pokazać, wyeksponować zdanie nasze, wędkarzy. Im głośniejszy jest nasz głos, tym więcej możemy zdziałać. A warto.

 • Szlucha Andrzej Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  szluchaandrzej

  Z tego co sie orientuje to problem lezy po stronie gorzowskiej- a jesli niewiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kase . Jeszcze troche a wedkarze w tym okregu beda placic podatki za zlowione ryby{chociasz i tak ich ladnie kroja}

 • khxk9llneostradapl Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  A może za krótko trwają "spotkania integracyjne"?

 • Krystosiak Dariusz Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  Ale Zarządów Gospodarki Wodnej jest 7 a nie 16,49 czy 46 (bo chyba tyle jest teraz okręgów PZW).
  W tych 7 jest podział na obwody rybackie których będzie kilka tysięcy i na każdy obwód RZGW ogłasza przetarg.
  I jeśli okręg np. zielonogórski wygra przetarg na jezioro które jest w okręgu gorzowskim a porozumienia brak to będzie wyglądało tak jak wygląda.Przy tym może dochodzić do absurdów bo np. RZGW ogłosi przetarg na jakąś pstrągową wodę na Roztoczu a okręg zamojski przegra z bogatszym katowickim i wtedy załóżmy Wieprz na Roztoczu będzie wodą okręgu katowickiego.Oczywiście że byłaby to głupota ale taki scenariusz jest możliwy.

 • jacoli Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  jacoli

  Żeby okręg PZW dogadywał się z okręgiem PZW to już kpina w końcu żyjemy w jednym kraju tak bynajmniej mi się wydaje każdy płaci składki i bez żadnej łaski powinien łowić na ogólnie dostępnych wodach PZW. Jeszcze teraz brakuje żeby dogadywały poszczególne koła w jakimś okręgu bo każde ma tam jakąś wodę pod opieką. Zapewne jak to zauważył kol. Rafał chodzi o etaty i pokazanie że jest się niezbędnym. Takich dziwnych spraw nie brakuje w Polsce więc to tylko jeszcze jedna z wielu.

 • dyzmański rafał Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  rafaldyzmanski

  ano pewnie ktoś tam jest na etacie;)

 • cyraniak andrzej Data dodania: 11 lat temu Oceń: 1 + / -

  Od 01.01.1999.r. istnieje 16 województw , a nie 49 , okręgi powinny odzwierciedlać stan prawny aktualny o podziale terytorium , a nie to co było . Można zaproponować np trzy okręgi z okresu zaborów : okręg pruski , okręg rosyjski i okręg austrowęgierski . To jest przykre i smutne .

 • dyzmański rafał Data dodania: 11 lat temu Oceń: 1 + / -

  rafaldyzmanski

  dokładnie kolego, dlatego trzeba zacząć głośno o tym mówić...

 • lechsulim Data dodania: 11 lat temu Oceń: 1 + / -

  od kilku lat to samo , wędkarze sobie / i słusznie i bardzo dobrze , racja i tak powinno być /........a władze jakoś nie mogą dojść do porozumienia , dlaczego ? tego nie wiem..........

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Czy jesteś za utworzeniem obrębu ochronnego na jeziorze Ilno (torzymskim), w celu ochrony ryb spokojnego żeru ?
Tak
Nie
Nie wiem
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin