Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Czyn wędkarski relacja

Aktualności | 2014-03-30 | Publikujący: Koło PZW Torzym

Relacja z czynu wędkarskiego.

W ostatnią sobotę, 29.03 odbył się zaplanowany wcześniej czyn wędkarski, którego przedmiotem było sprzątanie linii brzegowej naszego pięknego jeziora Ilno. Na apel zarządu koła stawiło się 9 osób, w tym dwójka dzieci, dodać należy, że z owych dziewięciu piątka nie stanowiła członków Koła Amur, ani nawet PZW. Wypada tylko powiedzieć WSTYD. Zrozumiałym jest, że nie każdy może przyjść, sobota to dzień pracujący. Ale jak na 220 członków naszego koła 4 osoby obecne na czynie to chyba nie jest powód do chluby. Tym bardziej, że tak bardzo lubimy wszyscy mówić jak to nie jest brudno nad naszymi jeziorami. Jest brudno bo śmiecimy a przy tym nawet nie stać nas na przyjście i posprzątanie. A szkoda. Czyn zakończył się miłym poczęstunkiem przy ognisku.  Pogoda była przepiękna, informacje o zaplanowanej akcji wywieszone były odpowiednio wcześniej na tablicach ogłoszeniowych. No tak. Udało się zabrać paręnaście worków ze śmieciami. BRAWO  dla ludzi którzy nie będąc związanymi z naszym środowiskiem wędkarskim potrafili przyjść i pomóc.

I jeszcze jedno. Proszę pomyśleć jak głupio nam było za tak niską frekwencję przed tymi osobami, wśród których był również Burmistrz Torzymia, Pan Ryszard Stanulewicz.

A może pomyśleć wzorem innych kół by osoby nie udzielające się dla koła i naszego środowiska wnosiły opłatę roczną, z której to można by wynająć firmę naprawiającą stanowiska wędkarskie i sprzątającą?  Już widzę jak Ci „najbardziej zaangażowani podniosą krzyk”.

Osoby obecne na czynie:

·       Marcelina Goryczko

·       Magdalena Dyzmańska

·       Grażyna Sołdulska

·       Paweł Reder

·       Ryszard Stanulewicz

·       Andrzej Szlucha

·       Arkadiusz Hurko

·       Katarzyna Warwas Dyzmańska

·       Rafał Dyzmański

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • dyzmański rafał Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  rafaldyzmanski

  tak wiem, po prostu ręce już opadają. Tomku, do Ciebie jak i innych ludzi nic nie mam. chodzisz na czyny, pomagasz. co do dobrowolności opłat na koło to jest u nas na poziomie 50 %. nie nam jest oceniać kto chce kto nie chce płacić, bo jest to składka dobrowolna. pytanie jest inne, mianowicie skoro na chwilę obecną mamy aż 8 zbiorników wodnych plus dwie rzeki pod opieką, jak mamy o nie dbać? sprzątać naprawiać stanowiska wędkarskie? nie jesteśmy w stanie, a wędkarze nie pomagają. może po prostu czas się z tego wycofać zostawiając innym zarządzanie tym kołem? niech by każdy tak przez rok chociaż zobaczył jak to jest miło słuchać że nic się nie robi. My jako koło mamy obowiązek dbać o nasze wody, nie zarząd koła, tylko wszyscy wędkarze zrzeszeni w nim.

 • Tonder Jakub Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  Gwoli ścisłości, tzw. "opłata na koło" jest dobrowolną wpłatą na rzecz koła - Wędkarz nie ma przymusu wniesienia takiej opłaty, a jej wysokości nie regulują uchwały.

 • Drzewiecki Tomasz Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  roger78

  Wstyd to mało powiedziane. Niestety ja też tym razem nie dotarłem (siła wyższa) :( ale i tak pozwolę sobie kilka słów napisać. Co do opłaty, to będzie ogólny lament i wyzywanie więc nie wiem czy jest w ogóle sens zaczynać. Można owszem podnieść znacząco opłatę "na koło" ale trzeba to pewnie na walnym przegłosować (nie pamiętam nawet, czy jest to opłata obowiązkowa czy dobrowolna). Jeżeli udałoby się przegłosować podniesienie tej opłaty to w ramach NAGRODY za systematyczny udział w czynach wędkarskich można by zwolnić z niej osoby biorące w nich udział - lepiej nagradzać niż karać ;). Rozumiem osoby pracujące lub mające inne obowiązki ale nie wierzę, że to dotyczy wszystkich. Niestety nastały czasy w których większość podchodzi do tego w sposób : "zapłaciłem za kartę to mogę wędkować i nic więcej mnie nie obchodzi - ja nie jestem od sprzątania i napraw stanowisk - płacę to wymagam". To tyle z mojej strony. Pozdrawiam

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Czy jesteś za utworzeniem obrębu ochronnego na jeziorze Ilno (torzymskim), w celu ochrony ryb spokojnego żeru ?
Tak
Nie
Nie wiem
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin